Skistar Lodge Hundfjället dobbeltværelse, Skistar Lodge hundfjället har den bedste beliggenhed i Hundfjället Sälen med en spektakulær beliggenhed ud til højfjeldet. Og er det eneste Skistar hotel i Hundfjället. Her er der kælet for detaljerne og samtidig emmer hotellet af varme og hyggelig atmosfære i flotte omgivelser.
Alt er inden for rækkevidde loungebar, restauranter, legerum, kiosk og skiudleje. Ski in / ski out og kort afstand til stolelift og west express.
På stedet: Loungebar, 2 restauranter, legerum og skiudlejning. P-plads i garage mod betaling.
Lækker Frost pool & Sauna-afdeling (mod betaling) med svømmebassin, boblebad (inde), aufguss-sauna, iskilde, Caldarium, bar og SPA-behandlinger.
Dobbeltværelse, moderne og med stilfuld indretning. 25 m². 1 bruser, 1 WC.
Skiskab med skotørrer findes i huset, 1 parkeringsplads. Adgang til elbilopladere med type 2 stik mod betaling.
Nærmeste lift 150 meter, nærmeste bakke 50 meter. Afhængigt af sneforholdene kan afstanden til lift/bakke variere.
Vigtig info: Husdyr og rygning ikke tilladt, Obs! Ikke allergisaneret. Uge 8 og 9 er denne bolig reserveret til dig der er skiløbere i vores skiområde. Det betyder, at du skal bestille SkiPass der gælder for hele opholdet til alle gæster (7 år og ældre) på bestillingstidspunktet. Alle personer skal være fyldt 18 år for at kunne bo i opholdsenheden. Der kræves legitimation ved ankomst. Aldersgrænse gælder ikke børn i selskab med formynder. Nærmeste liftanlæg er Hundfjället, Afstand til lift/bakke ca. 150 meter, Afhængigt af sneforholdene kan afstanden til lift/bakke variere.
Ekstra info: I huset findes skiskabe med skistøvleopbevaring og elevator, tørreskab, adgang til elbilopladere med type 2 stik mod betaling. I denne indkvartering er SkiStar Free WiFi.(med forbehold for eventuelle forstyrrelser hos bredbåndsleverandøren).