Gaustatunet
Gaustatunet
Gaustatunet lejligheder, tilbyder en komfortabel oplevelse i naturskønne omgivelser. Gaustatunet ligger for foden af af den imponerende Gaustatoppen, alle med udsigt til Gaustatoppen og Kvitåvatn. Til liften og pisten er det blot at krydse vejen, 50 meter til lift og pist som fører ud i systemet. Langrendsløjperne går lige uden for boligen. I gåafstand 900 m til skiskole, indkøb og restaurant.
Som gæst i disse lejligheder, har du mulighed for at benytte faciliteterne på Gausta Fjellresort, til fordelagtige priser Fra boligen er der 1200 m til hotellet, hvor der findes swimmingpool, jacuzzi og sauna. Desuden to restauranter, begge med velsmagende norsk og international mad.
Afstande: skilift/bakke 50 meter, langrendsløjper 50 meter, Afhængigt af sneforholdene kan afstanden til lift/bakke variere
-
Område: Gaustablikk
-
Lift: 50 m
-
Pist/løjpe: 50 m
-
Langrend: 50 m
-
Familieaktiviteter: 200
Har du spørgsmål?
Du er velkommen til at kontakte os, hvis du er i tvivl om noget eller har brug for hjælp.