Skalets torg, Bagerihuset
Skalets torg, Bagerihuset
Bagerihuset er et virkelig centralt udgangspunkt tæt på pisten, hvor I bor i moderne og rummelige lejligheder med en skøn og hyggelig stil. Bagerihuset ligger med direkte forbindelse til skiløbet – og det er især praktisk i forhold til børnenes skiområde. Det gør det nemt at komme af sted både for de mindste, der hurtigt vil i gang, og for jer, der gerne vil bruge dagen på længere ture.
Lejlighederne har plads til ca. 6 til 12 personer og leveres uden pension, Inde i boligerne finder I fine materialer kombineret med rustikke trædetaljer, som giver en varm og indbydende atmosfære.
Lejlighederne er godt udstyret og blandt andet med sauna, balkon/altan samt praktisk skiopbevaring. Nogle af lejlighederne ligger i øverste etage og har åben pejs i Jämtlandskifer samt synlige loftsbjælker, hvilket skaber en ekstra hyggelig stemning efter en aktiv dag på ski.
På Skalets Torg – hvor der er liv og muligheder lige i nærheden – finder I blandt andet gæsteservice, fitnesscenter, butikker, restauranter, frisør, supermarked samt afterski. Det gør det let at koble skiløbet sammen med både afslapning og underholdning i løbet af opholdet.
Afstande: Nærmeste bakke/lift: 50 m Nærmeste supermarked: 150 m
-
Område: Vemdalsskalet
-
Lift: 50 m
-
Pist/løjpe: 50 m
Har du spørgsmål?
Du er velkommen til at kontakte os, hvis du er i tvivl om noget eller har brug for hjælp.